Atradius získá 25% podíl v CGIC

Tisková zpráva

Amsterdam, 31. srpna, 2016 - Atradius získá 25% podíl v CGIC a prohloubí tak strategickou spolupráci.

V březnu 2016 schválil příslušný regulační orgán v Jihoafrické republice transakci, díky které získala společnost Mutual & Federal 100% podíl v Credit Guarantee Insurance Corporation of Africa Ltd (CGIC). Tím se CGIC stala klíčovým aktivem v portfoliu pojišťovacích služeb Mutual & Federal. Společnost Mutual & Federal nyní přijala nabídku od Atradius N.V, předního světového poskytovatele pojištění a inkasa pohledávek, na odkup strategického obchodního podílu ve výši 25% v CGIC. Atradius, držitel ratingového stupně A od agentury AM Best, poskytuje nyní své služby prostřednictvím 160 poboček v 50 zemích s ročními výnosy 1,7 mld. EUR.

Jako leader trhu pojištění pohledávek v Africe spolupracuje CGIC s Atradius již několik let a zajišťuje tak pro globální zákazníky Atradius potřebné služby v Africe. Chystaný nákup podílu upevní dosavadní spolupráci a představuje pro obě společnosti značný potenciál k dalšímu rozvoji a expanzi na afrických trzích.

Andreas Tesch Atradius Andreas Tesch, Generální obchodní ředitel
Atradius

Díky této transakci se CGIC, dosud samostatná společnost vlastněná čtyřmi jihoafrickými akcionáři, stává klíčovým aktivem v rámci nadnárodní skupiny Old Mutual Emerging Markets (OMEM), která na afrických trzích nabízí komplexní finanční služby. CGIC navíc bude nyní moci těžit také ze zkušeností Atradius, jednoho z největších světových poskytovatelů pojištění pohledávek. Tato kombinace dává dobrý základ pro budoucí růst výnosů i zisku.

“Díky posunutí naši dlouholeté spolupráce s Atradius o krok dopředu a tedy možnosti využití dlouholetých zkušeností a přístupu k prověřeným produktům, procesům a systémům, můžeme významně urychlit náš rozvoj a další expanzi,” říká CEO společnosti CGIC Charles Nortje.

Celá transakce je zatím ve schvalovacím procesu u příslušných orgánů s cílem kompletně dokončit obchod do konce tohoto roku.

“Očekáváme pozitivní přínos pro náš dlouhodobý cíl – vytvořit silného hráče v oblasti neživotního pojištění, pojištění majetku i pohledávek na africkém trhu,“ uzavírá CEO Mutual & Federal , Raimund Snyders.

O Mutual & Federal

Mutual & Federal je nejstarším pojistitelem krátkodobých rizik v Jihoafrické republice s historií další než 180 let. S využitím sítě pojišťovacích zprostředkovatelů poskytuje širokou škálu produktů pro jednotlivce a obchodní společnosti a to i ve specifických oblastech pojištění jako zemědělství, strojírenství nebo námořní přeprava.

O Atradius

Atradius patří mezi celosvětové lídry v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 50 zemích po celém světě, ve kterých se může spolehnout na více než 160 poboček a 3300 zaměstnanců. Svým zákazníkům umožňuje přístup k informacím až o 200 milionech firem. Na českém trhu působí Atradius od roku 1998 a v současnosti odsud řídí strategické projekty pro region východní Evropy. Společnost Atradius je součástí skupiny Grupo Catalana Occidente - jedné z celosvětově nejúspěšnějších pojišťoven poskytujících pojištění úvěrů.


Další informace:
Atradius Corporate Communications
Christine Gerryn
Tel.: +31 20 553 2047
E-mail: christine.gerryn@atradius.com
www.atradius.com

Kontakt pro média:
Mgr. Klára Pirochová
PR konzultant
Tel.: +420 732 801 881
E-mail: klara@pulpo.cz
www.pulpo.cz