Výroční zprávy

Výroční zpráva je kompletní přehled výsledků Atradius N.V. za daný rok. Obsahuje výsledky a strategie, roční účetní uzávěrku a doplňující finanční informace.

Nejnovější Výroční zprávy a Souhrny jsou dostupné k prezentaci a ke stažení (stáhnout Adobe Reader).

 

Atradius Výroční zpráva 2019 - Zítřek zformujeme společně

Atradius Annual Report 2019 Image

Ve společnosti Atradius se neustále zaměřujeme na věci, na kterých opravdu záleží našim zákazníkům a obchodním partnerům. Snažíme se, aby naši zákazníci měli vždy co největší přehled o tom, co právě děláme. Vyvíjíme pro ně pojištění pohledávek a produkty pro řízení rizik, protože přesně víme, co od nás potřebují, a to nám umožňuje, abychom společně s nimi spolupracovali na našem vzájemném růstu a prosperitě. Dlouhodobý závazek naší společnosti poskytovat jen ty nejlepší služby v oboru pojištění pohledávek nám opět umožnil, abychom v roce 2019 prodělali další velmi úspěšný rok.

Příjem z předepsaného pojistného vzrostl o 6,7 % (6,1 % podle stálých směnných kurzů) zejména díky tomu, že Atradius považoval za smysluplné pokračovat v rostoucích trendech,  konzistentních a stabilních, ve většině regionů v rámci celé své skupiny. Náš roční výsledek narostl o 12,4% na 227,7 miliónů eur od roku 2018, což jen odráželo přetrvávající zájem o ziskový růst naší společnosti. Dosáhli jsme hrubého škodního poměru 42,8%, když jsme vyplatili našim zákazníkům přes 810 miliónů eur na pojistných plněních jako náhradu za to, že se jejich odběratelé dostali do platební neschopnosti. Procento udržení našich zákazníků dosáhlo vynikající výše 93,4%, což jen dokazuje, jakým důvěryhodným partnerem pro řízení rizik a bezpečným poskytovatelem na krytí obchodu jsme pro naše zákazníky.

Obchodní perspektiva na rok 2020

Očekává se, že ekonomický růst bude v roce 2020 více zpomalovat spolu s tím, jak budou přetrvávat další opatření a zpřísnění ve světovém obchodě a jeho dopady budou ovlivňovat ekonomickou aktivitu. Jsme však dobře připraveni na to, abychom odolali těmto bouřlivým časům, protože máme znalosti a dovednosti v oblasti upisování rizik a dokážeme včas nasměřovat naše zákazníky pryč od neudržitelných obchodních rizik a současně jim umíme pomoci, aby jejich podnikání bylo bezpečné a mohlo se dále rozvíjet. 

Díky našim značným investicím do inovací a technologického rozvoje pokračujeme i nadále v posilování našeho porozumění a znalostí obchodních trendů, které tak zásadně formují budoucnost každého mezinárodního obchodu.

Nový výkonný ředitel společnosti Atradius, David Capdevilla, komentoval situaci slovy: „Rok 2019 byl plný nejistoty pro zahraniční obchod. Přesto obchodování mezi firmami pokračovalo a obchod rostl a tato kombinace vyvolala veliký zájem o naše produkty a služby. Výhled do roku 2020 bude proto velmi podobný letošnímu roku, s celosvětově mírným růstem HDP a se zvyšujícím se počtem platebních neschopností. To nám může poskytnout příznivé prostředí pro další růst našich tržeb.“

Související obsah

Vedení společnosti

Členové našeho Představensta a zástupci z Dozorčí rady řídí oblasti našeho podnikání, přičemž se nechávají vést zájmy našich akcionářů a potřebami našich klientů.