Kam směřuje vývoj hlavních oborů?

Ekonomika očima upisovatelů Atradius: Online seminář 04.11.2021 v 10 hodin

Které obory jsou na vzestupu? Jaká je platební morálka firem? Jak se projeví inflace v nákladech firem? Jaké budou následky přerušení dodavatelských řetězců? Jak zvládnou české firmy raketový nárůst cen energií a vstupů? Obstojí české firmy v tomto období a jaká je čekají rizika?

Spolu s upisovateli rizik jsme zhodnotili na online semináři 04. listopadu vývoj hlavních pojišťovaných oborů podnikání v České republice a ve světě v posledních dvou letech. Zajímal nás především vývoj a budoucnost sekrorů IT, PHM/chemie, oceli a výroby.

 


Účastníci panelové diskuse byli:

 

Diskusi řídil a moderoval Jiří Charvát, bloger, spisovatel, moderátor, performer a stand-up komik.

 

Ing. Markéta Stržínková, Ph.D. Generální ředitelka
Ing. Kateřina Nováková Ředitelka zákaznického servisu
Ing. Lenka Heřmánková Ředitelka upisování rizik pro Českou republika a Slovensko
Ing. Martin Števonka  Senior upisovatel rizik a specialista
Ing. Marek Veselý  Senior upisovatel rizik a specialista na obor IT
Ing. Gejza Trgiňa Senior upisovatel rizik a specialista pro obor PHM


 

Klikněte na odkaz níže a podívejte se na záznam z našeho vysílání.

Sledovat záznam

Seznamte se s našimi panelisty:

Markéta Stržínková
Kateřina Nováková

Ing. Markéta Stržínková, PhD.

Markéta má za sebou v letošním roce 25 let působení v Atradius, od roku 2004 vede českou pobočku Atradius. Působí v strategických projektech rozvoje celého regionu, koordinovala implementace systémů, v letech 2006 – 2011 vybudovala silný visegrádský region. V současnosti koordinuje ČR, SR a Bulharsko, kde v roce 2017 rozjela podnikání Atradius. V roce 2021 se podílela na přistoupení úvěrových pojišťoven do Asociace factoringových společností.

Ing. Kateřina Nováková

Kateřina má za sebou více než 22 let působení v Atradius a vede oddělení zákaznického servisu. Specializuje se na servis bankovním a factoringovým institucím. Vede rovněž řadu strategických projektů a v současnosti implementuje nový systém Arcade ve východní Evropě.

Lenka Heřmánková
Martin Števonka

Ing. Lenka Heřmánková

V Atradius působí od roku 2014, kdy nastoupila jako senior specialista řízení rizik pro region ČR a SR. Od dubna 2020 vede Lenka oddělení upisování rizik v ČR a SR, a soustředí se na komerční podporu úpisu v regionu východní Evropy. Před nástupem k Atradius pracovala ve společnosti ExxonMobil jako analytička finančních rizik.

Ing. Martin Števonka

Martin má za sebou více než 15leté působení v Atradius, kde se specializuje především na obor výroby a velkoobchodu se železem a ocelí a působí jako klíčový upisovatel pro nadnárodní i lokální firmy v oboru.

Gejza Trgina
No name Atradius

Ing. Gejza Trgiňa

Gejza je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty financí a účetnictví, kde zároveň pokračuje v doktorském studiu. Ve společnosti Atradius působí od počátku roku 2016 jako upisovatel pojistných rizik. Zodpovídá za správu portfolia včetně efektivního řízení expozice držené vůči českým a slovenským společnostem. Dříve pracoval v produktovém týmu společnosti ČIA jako makro analytik, pracoval také v oblasti účetnictví ve společnostech TRAST a Zdravé bydlení.

Ing. Marek Veselý

Marek se u Atradius ve své roli senior upisovatele rizik soustředí na firmy z oboru IT a spotřební elektroniky a pomáhá rozvíjet obchodování našim největším distributorům IT v České republice.