Atradius a Kemiex spouští digitální tržiště

Tisková zpráva

Spolupráce mezi Atradius a Kemiex je důležitým milníkem ve využívání nejnovější technologie pro poskytování inovativních řešení našim zákazníkům.

Atradius a Kemiex spouští digitální obchodní platformu pro suroviny z oblasti farmacie, veterinární medicíny, potravin a krmiv. Tento nový digitální trh umožní nakupujícím a prodávajícím účinných složek léčivých přípravků (Active Pharmaceutical Ingredients) a přísad identifikovat spolehlivé obchodní partnery a obchodovat bezpečně. Atradius bude poskytovat podporu prostřednictvím posuzování úvěrového rizika a pojišťování pohledávek obchodních partnerů.

Platforma byla vytvořena jako alternativa k existujícím obchodním procedurám, které jsou zpravidla časové náročné, náchylné k chybám a mohou být omezené na osobní vazby. Atradius a Kemiex rovněž předjímají potřeby v oborech lidského i zvířecího zdraví a výživy, aby bylo zajištěno plnění přísných nařízení týkajících se kontroly kvality. Atradius přispívá k bezpečnosti a transparentnosti platformy poskytováním pojištění jednotlivých transakcí provedených jedním kliknutím na platformě Kemiex.

Globální digitální tržiště

Uživatelé platformy jsou neustále propojeni s celosvětovou sítí kvalifikovaných subjektů, která jim umožňuje zkrátit čas celé transakce, dohodnout se na konkurenční ceně a mít pod kontrolou celý proces obchodování. Hlavní výhodou je, že kupující i prodávající mohou obchodovat se spolehlivými partnery, kteří podnikají v souladu s odpovídajícími regulacemi a kontrolou kvality a mají dostatečnou úvěruschopnost. Zatímco Kemiex dokáže odhadovat, zda daná společnost splňuje dané standardy kvality, Atradius analyzuje úvěruschopnost účastníků obchodování. Společně vyhodnocují společnosti, jejich transakce a chování obchodníků tak, aby zajistili bezpečnost a proveditelnost transakcí v rámci platformy.

„Toto strategické partnerství je skvělým důkazem našich schopností vytvářet inovativní řešení pro naše zákazníky a rozvíjet nový byznys kolem pojištění pohledávek. Je naší povinností byt na špici digitalizace a pomáhat našim klientům uspět v jejich podnikání,“ říká generální ředitelka pojišťovny Atradius Markéta Stržínková.

Pau Franquet, CEO společnosti Kemiex, k tomu dodává: „Téměř stovka společností z oblasti farmacie, veterinární medicíny, potravin a krmiv je připravena začít využívat toto jedinečné obchodní řešení v rámci nákupu surovin nebo distribučních jednotek. Zatímco zde existují další matchmakingová řešení pro určité aspekty sourcingového procesu, dovolíme si tvrdit, že Kemiex je první integrovanou online obchodní platformou, která poskytuje bezpečné obchody se spolehlivými protějšky po celém světě.“

Spolupráce mezi Atradius a Kemiex je důležitým milníkem ve využívání nejnovějších technologií pro poskytování inovativních řešení našim zákazníkům. Kemiex využívá poslední trendy na poli digitalizace, konektivity, velkých dat a sociálních funkcí tak, aby svým uživatelům poskytl zcela nový zážitek.

O společnosti Atradius

Atradius patří mezi celosvětové lídry v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 54 zemích po celém světě, ve kterých se může spolehnout na více než 160 poboček a 3300 zaměstnanců. Svým zákazníkům umožňuje přístup k informacím až o 240 milionech firem. Na českém trhu působí Atradius od roku 1998 a v současnosti odsud řídí strategické projekty pro region východní Evropy. Společnost Atradius je součástí skupiny Grupo Catalana Occidente - jedné z celosvětově nejúspěšnějších pojišťoven poskytujících pojištění úvěrů.

www.atradius.cz 

Kontakt pro média:

Mgr. Klára Pirochová
PR konzultant
Tel.: +420 732 801 881
Email: klara@pulpo.cz
www.pulpo.cz

Atradius Corporate Communications
Christine Gerryn
Tel.: +31 205 532 047
Email: christine.gerryn@atradius.com