Deset zásad úspěšného exportu do Číny

Tisková zpráva

Amsterdam, 12. října 2016 – S cílem maximalizovat šance na úspěšné obchodní transakce na čínském trhu zveřejnil Atradius příručku Trade successfully with China (Obchodujte úspěšně s Čínou).

Čína – zdaleka největší asijská ekonomika – se postupně přesouvá od růstu poháněného investicemi směrem ke spotřebě. Vzhledem k předpovědi pomalejšího růstu a měnícím se prioritám vlády je důležité vědět, kde se nachází vaše cílová skupina a kde leží největší příležitosti.

Jednou z oblastí, která se díky narůstající poptávce stává atraktivní pro zahraniční investory, je e-commerce. Podle průzkumu společnosti Frost & Sullivan je dnes 57 % B2B prodejů realizováno online a tento digitální trend se bude dále vyvíjet, přičemž by celosvětové B2B prodeje měly do roku 2020 dosáhnout objemu 12 bilionů dolarů (z 5,5 bilionu v roce 2012). Čína přitom disponuje největším e-commerce trhem na světě, na kterém B2B prodeje rostou každoročně o 25 %. Existuje zde dokonce každoroční speciální online shopping day – „Singles Day“ – během kterého bylo v roce 2015 dosaženo obratu v přepočtu 12 miliard dolarů. Mezi nejčastěji online vyhledávané komodity a zároveň mezi nejrychleji rostoucí dovozní artikly patří v Číně elektronika a designové oblečení.

Díky předpovědím stabilního růstu e-commerce segmentu a se spotřebitelskou základnou mimořádně nakloněnou online transakcím by společnosti obchodující s Čínou a v rámci Číny měly zvážit online prodeje. Nicméně investice do online platforem a snaha stát se atraktivním pro čínské spotřebitele vyžaduje víc než jen vypořádání se s jazykovou bariérou. Zahraniční firmy, které doufají v zanechání stopy v e-commerce nebo jiných sektorech v Číně, musejí rozumět trhu, na kterém se pokoušejí etablovat, a pravidlům aplikovaným na přeshraniční obchod.

Naše příručka „Obchodujte úspěšně s Čínou“ je určena k tomu, aby pomohla společnostem připravujícím se na obchodní kontakty s čínskými partnery. Desatero, do kterého tyto principy shrnuje, by mělo poskytnout přehled o všech úskalích, která mohou během obchodování v této zemi potenciálně vyvstat.

Atradius bude na toto téma rovněž vysílat bezplatný webinář, a to 15. listopadu 2016 od 10:00 hodin středoevropského času.

Přihlásit se na webinář a zdarma si stáhnout příručku „Obchodujte úspěšně s Čínou“ můžete na webu Atradius.

O společnosti Atradius

Atradius patří mezi celosvětové lídry v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 50 zemích po celém světě, ve kterých se může spolehnout na více než 160 poboček a 3300 zaměstnanců. Svým zákazníkům umožňuje přístup k informacím až o 200 milionech firem. Na českém trhu působí Atradius od roku 1998 a v současnosti odsud řídí strategické projekty pro region východní Evropy. Společnost Atradius je součástí skupiny Grupo Catalana Occidente - jedné z celosvětově nejúspěšnějších pojišťoven poskytujících pojištění úvěrů.


Další informace:
Atradius Corporate Communications
John Blackwell
Tel.: +31 20 553 2047
E-mail: john.blackwell@atradius.com
www.atradius.com

Kontakt pro média:
Mgr. Klára Pirochová
PR konzultant
Tel.: +420 732 801 881
E-mail: klara@pulpo.cz
www.pulpo.cz