Atradius získává Graydon

Tisková zpráva

Amsterdam, 19. září 2016 - Atradius získává Graydon - posiluje tak služby v oblasti vymáhání pohledávek a poskytování hospodářských informací s cílem rozvíjet informační kanály a úroveň technologie.

Společnost Atradius N.V., světový lídr v oblasti mezinárodního pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek, oznámila, že získala 55%  podíl ve společnosti Graydon Holding N.V., která patří mezi přední světové poskytovatele hospodářských informací. Díky této akvizici se tak Atradius, který již předtím vlastnil 45 % obchodního podílu společnosti Graydon, stává jejím výhradním akcionářem. Společnost Graydon patří mezi lídry v oblasti poskytování hospodářských informací v Nizozemí, Belgii a ve Velké Británii a dále nabízí služby v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk, jednání v souladu s právními předpisy, marketingu a vymáhání pohledávek. Graydon po této akvizici bude i nadále působit samostatně.

Atradius a Graydon mají podobné strategie související se sběrem velkého množství dat a s jejich přeměnou v plnohodnotné hospodářské informace, které pomáhají našim klientům v jejich podnikatelském růstu. Věříme, že Graydon bude vytvářet synergie, které nám pomohou při řízení úvěrových rizik a při vymáhání pohledávek, a tím výrazně posílí naše upisovatelské schopnosti.

Isidoro Unda Atradius Isidoro Unda, předseda představenstva a výkonný ředitel
Atradius

Marcel van Es, výkonný ředitel společnosti Graydon k tomu dodává: „Graydon má s Atradius dlouholetý vztah, proto jsme velmi vděční za jejich důvěru a podporu, kterou nám projevili v naší strategii. Velmi dobře rozumějí našemu podnikání a dokáží vidět jasné příležitosti pro další spolupráci s Graydonem. Těšíme se proto na bližší spolupráci."

O společnosti Atradius

Atradius patří mezi celosvětové lídry v oblasti pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 50 zemích po celém světě, ve kterých se může spolehnout na více než 160 poboček a 3300 zaměstnanců. Svým zákazníkům umožňuje přístup k informacím až o 200 milionech firem. Na českém trhu působí Atradius od roku 1998 a v současnosti odsud řídí strategické projekty pro region východní Evropy. Společnost Atradius je součástí skupiny Grupo Catalana Occidente - jedné z celosvětově nejúspěšnějších pojišťoven poskytujících pojištění úvěrů.

O společnosti Graydon

Graydon poskytuje hospodářské informace a řešení v oblasti řízení úvěrových rizik a vymáhání pohledávek, zabývá se marketingovým zpravodajstvím a poskytuje služby pro riziková jednání v souladu s právními předpisy. Převedením dat do nových inovačních prostředí ve firmě pomáhá Graydon ostatním společnostem, aby včas identifikovali svoje obchodní příležitosti a snížili možná rizika. Graydon má pobočky v Nizozemí, Belgii a ve Velké Británii a využívá přístupy do 130 mezinárodních databází po celém světě. Svým zákazníkům umožňuje přístup k informacím o více než 90 milionech firem.
 

Další informace:
Atradius Corporate Communications
Christine Gerryn
Tel.: +31 20 553 2047
E-mail: christine.gerryn@atradius.com
www.atradius.com

Kontakt pro média:
Mgr. Klára Pirochová
PR konzultant
Tel.: +420 732 801 881
E-mail: klara@pulpo.cz
www.pulpo.cz